ایران همچنان قصد پرتاب سه ماهواره را دارد / ماهواره برهای ایرانی فقط برای حمل ماهواره اند

به گزارش «ارتباطات»، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، که در حاشیه اجلاس سران جامعه اطلاعاتی موسوم به WISIS به رویترز گفت: ایران همچنان به برنامه خود برای پرتاب سه ماهواره در سال جاری پایبند است و اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه چنین فعالیتی پوششی برای دیگر برنامه‌ها است را رد کرد.
وی افزود: فعالیت‌های ماهواره‌ای ایران یک برنامه مستقل است و یک برنامه پوششی محسوب نمی‌شود.
وزیر جوان کابینه دوازدهم با بیان اینکه ماهواره‌برهایی که برای حمل ماهواره‌ها تولید و توسعه پیداکرده‌اند پوششی برای دیگر فعالیت‌ها نیستند، اظهار کرد: برنامه ماهواره‌ای ایران برای مقاصد صلح‌آمیز مانند کمک به مدیریت منابع آب و حفاظت از محیط‌زیست در نظر گرفته‌شده است.

وزیر ارتباطات که برای حضور در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی به ژنو کرده بود، با وزرای ارتباطات گرجستان، ارمنستان و بلغارستان دیدار و گفت وگو کرد. وی همچنین در ژنو با فرانسیس گوری رییس سازمان مالکیت فکری (WIPO) و هولین ژائو دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) نیز دیدار داشت.

آذری جهرمی در ادامه با سفر به وین ضمن حضور در جمع اعضای دفتر نمایندگی و سفارتخانه ایران در اتریش، ضمن دیدار با  «دیپیپو‌» مدیرکل دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل، تفاهمنامه ای را با «لی یونگ» مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) امضا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *