سه تریلی حجم بالن بحران اعزام شده به پلدختر / ارایه اینترنت رایگان نسل ۴ وای فای

به گزارش «ارتباطات»، حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به استقرار بالنی در پلدختر برای ایجاد ارتباطات اینترنتی در مناطق سیل‌زده به ایسنا گفت: با وجود اینکه ما به عنوان یک سازمان آماده‌باش برای حل موضوع سیل نبودیم اما با توجه به عملیاتی بودن فعالیت‌های پژوهشگاه، در روز ۱۳ فروردین به دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بالن مدیریت بحران را در قالب سه تریلی مجهز به ابزارهای ارتباطی به استان لرستان و شهرستان پلدختر اعزام کردیم.
وی با بیان اینکه این بالن قادر است محموله ای به وزن ۵۰ کیلوگرم را حمل کند، افزود: بالن مدیریت بحران می‌تواند اینترنت منطقه را تامین کند و خوشبختانه این اقدام نیز یکی از برگ‌های زرین کارنامه کاری پژوهشگاه به شمار می‌آید، که البته هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.
صمیمی تجهیز استان‌های کشور به یک بالن «مدیریت بحران» را از برنامه‌های اصلی این پژوهشگاه ذکر کرد و توضیح داد: این طور نباشد که بالنی از تهران به مرکز استان اعزام شود، اما هنوز این برنامه اجرایی نشده است.
بنابه این گزارش، بالن مدیریت بحرانی که هم اکنون در منطقه سیلزده پلدختر مشغول ارایه خدمات است، از طریق فناوری وای فای می تواند با پهنای باند یک گیگا تا شعاع ۱۰ کیلومتر و ۸ هزار کاربر را بدون نیاز به سیمکارت تحت پوشش اینترنت نسل چهارم قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *