انجام ۱۰۰ مانور برای سنجش میزان تاب آوری شبکه ملی اطلاعات در زمان قطع اینترنت بین الملل

به گزارش «ارتباطات»، حمید فتاحی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از انجام مانورهایی برای تعیین میزان تاب آوری شبکه ملی اطلاعات در زمان قطع اینترنت خبر داد و گفت: سازمان پدافند غیرعامل حدود ۱۰۰ مانور مختلف را با همکاری وزارت ارتباطات برای سنجش تاب آوری شبکه ملی به صورت بخشی انجام داده است به این معنی که هر بخشی خدمات خود را به صورتی که قطع از اینترنت باشد، تست کرده و تاب آوری شبکه ملی اطلاعات سنجیده شده که اگر به هر دلیلی از سمت کشورهایی که تروریسم اقتصادی را بر ما تحمیل می‌کنند، اتفاقی در حوزه اینترنت بیافتد، خدمات ما بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد و کسب و کارها بتوانند کارشان را انجام دهند.
وی در مورد نتایج این مانورها افزود: درصد موفقیت این مانور بالا بوده و هر جا که نقص و ایرادی وجود داشته موضوع پیگیری و انجام شده است.
معاون وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به افزایش سهم مصرف محتوای داخلی اظهار کرد: مصرف پهنای باند داخلی در شبکه ملی اطلاعات هم اکنون به هزار گیگ رسیده که نسبت به دو سال قبل با رشد ۴۰۰ درصدی همراه بوده است.
فتاحی با بیان اینکه در دو سال گذشته رشد مصرف اینترنت خارجی چیزی کمتر از ۵۰ درصد بوده، تصریح کرد: در سال ۹۶ مصرف پهنای باند خارجی اینترنت کشور، حدود هزار گیگ بوده و هم اکنون به حدود ۱۴۰۰ گیگ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *