رد فشار «اینوتکس»، در صحبت های آقای دبیرکل / سراییان: الکامپ بزرگترین نمایشگاه فناورانه کشور است

این روزها که همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس، بحث ظهور یک رقیب جدی برای نمایشگاه الکامپ کشور مطرح شده است، رسول سراییان دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای امروز (دوشنبه) عصر در نشستی که با اصحاب رسانه داشت خواسته یا ناخواسته به آن واکنش نشان داد.

سراییان که آمده بود تا در حضور خبرنگاران و نماینده رسانه ها جزییات برگزاری الکامپ ۲۰۱۹ را تشریح کند، دو بار بر کلمه «بزرگترین» تاکید کرد. یک بار وقتی که از سازمان نظام صنفی کشور به عنوان بزرگترین تشکل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات یاد کرد و بار دوم وقتی بود که الکامپ را بزرگترین نمایشگاه فناورانه کشور دانست.

رییس سابق سازمان فناوری اطلاعات در ابتدای صحبت های خود شرایط سیاسی و اقتصادی امروز کشور را یک چالش در برگزاری الکامپ امسال عنوان کرد و گفت: از وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات برای نقش برجسته ای که در دعوت از مقامات کشورهای خارجی از ماه ها پیش برعهده گرفته اند، تشکر می کنم.

وی دو ویژگی متفاوت الکامپ امسال را از سال های قبل برگزاری دو بخش «الکامپ جابز» و «الکامپ ترندز» دانست و افزود: در الکامپ جابز شرکت ها جاذب نیروی انسانی در حوزه فناوری اطلاعات، شرکت ها و موسساتی که آماده سازی دانش آموختگان دانشگاه برای حضور در بازار کار برعهده دارند، حضور خواهند داشت تا اشتغال زایی در این حوزه صورت گیرد که نتیجه آنرا بعد از برگزاری الکامپ اعلام می کنیم.

سراییان همچنین در مورد الکامپ ترندز گفت: الکامپ ترندز که در سالنی جدا برگزار می شود، ۱۰ فناوری روز دنیا که از مرحله نوزادی بیرون آمده و وارد مرحله بلوغ شده اند به صورت عملیاتی به بازدیدکنندگان نمایش داده می شوند که شامل فناوری هایی چون بلاکچین و رمزارزها، اینترنت اشیا، رباتیک، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، داده های باز، داده های بزرگ، فایوجی، هوش مصنوعی و دیتا ساینتس می شود.

این مقام مسوول یکی از برنامه های الکامپ ۲۰۱۹ را ایجاد تورهای بازدید از نمایشگاه عنوان کرد و ادامه داد: تورهای داخل و بیرون نمایشگاهی را طراحی کردیم تا بازدیدکنندگان توسط تورلیدرهای خاصی به طور مشخص بتوانند بدون اتلاف وقت از نمایشگاه بازدید کنند که این تورها مختص بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.

وی با اشاره به درنظر گرفتن تسهیلاتی پیرامون اسکان و رفت و آمد مهمانان خارجی، افزود: همچنین بخشی نیز برای مهمانان خارجی اختصاص پیدا کرده که بتوانند در ایام نمایشگاه از شرکت های داخلی بازدیدی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *