رتبه نخست اینترنت ثابت و همراه به شاتل و همراه اول اختصاص یافت

مجید حقی معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از ارزیابی و رتبه‌بندی اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت ثابت، بی‌سیم و تلفن همراه در شش ماهه دوم سال ۹۷ خبر داد و گفت: در این ارزیابی که به منظور شفاف‌سازی وضعیت موجود اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات، تقویت فضای رقابتی میان اپراتورها و ارتقای کیفیت خدمات انجام شده است شرکتهای شاتل، آسیاتک، رهام داتک، پیشگامان، صبانت، پارس آنلاین، های وب، فن آوا، مخابرات ایران و حلما گستر به ترتیب رتبه‌های یک تا ۱۰ را در حوزه خدمات اینترنت ثابت و شرکتهای ایرانسل و مبین‌نت در حوزه خدمات اینترنت بی‌سیم به ترتیب رتبه اول و دوم را کسب کردند.
وی افزود: در حوزه خدمات اینترنت ثابت تنها ده اپراتور تاثیرگذار که دارای بالاترین سهم بازار بودند مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.
حقی اظهار کرد: در حوزه خدمات تلفن همراه نیز شرکتهای همراه اول، خدمات ارتباطی ایرانسل و رایتل به ترتیب رتبه اول تا سوم را به دست آوردند.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره شاخصهای ارزیابی اپراتورها تصریح کرد: اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات در دو بعد مشتری و رگولاتوری ارزیابی شده‌اند که البته شاخص های بعد مشتری وزن بیشتری دارد.
وی در تشریح شاخصهای ارزیابی این ابعاد ادامه داد: اپراتورها در بعد مشتری با شاخصهای عملکردی، رضایت مشتری، وضعیت بازار و پشتیبانی مشتری و در بعد رگولاتوری با شاخصهای میزان پایبندی به قوانین و مقررات، تعهدات توسعه و اجرا، تعهدات مالی و ارزیابی‌های ادارات کل تنظیم مقررات مناطق سنجیده شده‌اند.
حقی با اشاره به استمرار ارزیابی‌ها تاکید کرد: تلاش می‌کنیم بازه‌های زمانی ارزیابی اپراتورها را کوتاهتر کرده و ارزیابی‌های بعدی را بصورت فصلی و در بازه زمانی سه ماهه انجام دهیم.

یک پاسخ به “رتبه نخست اینترنت ثابت و همراه به شاتل و همراه اول اختصاص یافت”

  1. عباس

    اقای حقی همیشه درقضاوت خدارادرنظربگیرید .شایداسیاتک جزوبهترین اپراتورها باشد ولی شاتل هرگزاینگونه نیست .وبه نظرمن که مشترک شاتل بوده ام شاتل ازمخابرات هم پائین تراست وچگونه بهترین اپراتورشده است !!؟؟شمابهترمطلع هستید😆وایااپراتوری که به بهانه قطعی اینترنت یک سوم پول مردم رادرماه بالاکشیده وباگردن گلفتی جواب گونیست اپراتورخوبی است؟یاشایدشماجناب حقی بیخبربوده اید😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *