پست بانک روزانه بیش از نیم میلیون تراکنش مالی در روستاها دارد

بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران در نشست مشترک با مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور گفت: طی سه‌ماهه اول سال جاری بیش از ۵۲ میلیون تراکنش مالی شامل؛ خدمات حضوری و غیرحضوری در روستاها توسط پست بانک ایران انجام شده است.
وی تصریح کرد: ارایه این تعداد خدمات بانکی منجر به کاهش ۵۲ میلیون سفر از روستاها به شهرها و صرفه جویی سالانه ۲۱ هزار میلیارد ریال هزینه در بخش‌های مختلف می‌شود.
شیری تأکید کرد: خدمت رسانی در روستاها و مناطق محروم به عنوان یک باور سازمانی در راستای مهاجرت زدایی، ایجاد اشتغال پایدار و رونق و توسعه اقتصادی روستاها در پست بانک ایران نهادینه شده است.
وی افزود: ما برای ارائه خدمات به روستائیان نگاه مالی به خدمات را در درجه دوم قرار داده ایم و نگاه اول ما رونق اقتصاد روستایی کشور است.
شیری با اشاره به سهم ۲۵ درصدی روستاها در اقتصاد کشور اظهار کرد: بر این اساس باید ۲۵ درصد صنعت بانکداری کشور نیز در حوزه روستایی فعال باشد و پست بانک ایران تلاش می کند در تحقق این مطالبه روستاییان پیشتاز باشد.
مدیرعامل پست بانک ایران نقش دهیاری ها در ایجاد امنیت و ثبات مالی در روستاها را حساس و بااهمیت دانست و افزود: ارایه طرح های متناسب با آمایش روستاها و انجام فعالیت های مالی دهیاری ها در باجه های روستایی امنیت منابع پست بانک یاران را تأمین می کند و این امنیت منجر به تامین مالی طرح های اشتغال‌زایی، تسهیل گردش مالی در روستاها و رونق خدمات باجه های بانکی می شود.
شیری درپایان تصریح کرد: پست بانک ایران درحال حاضر ۲۵۰۰ دستگاه خودپرداز، ۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه پایانه شعبه‌ای(PinPad) و بیش از ۲۱ هزار پایانه فروش(POS) در روستاها نصب و فعال کرده و با حمایت نهادهای فعال در حوزه روستا تلاش می کند کمیت و کیفیت این خدمات را افزایش دهد.
بنابه این گزارش، ارایه ۵۲ میلیون تراکنش مالی پست بانک در روستاها نشان می دهد که در سه ماهه نخست امسال روزانه ۵۵۰ هزار تراکنش مالی در این بانک و در حوزه روستایی رخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *