شبکه ارتباطی مدیریت بحران شهر تهران به پوشش ۹۱ درصدی رسید

مرتضی رضایی مدیر کل ارتباطات این استان و رییس کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران در جلسه شورای مدیریت بحران شهر تهران که در شهرداری تهران گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران وزارت ارتباطات موظف شده یک شبکه اختصاصی با ظرفیت ۲۰ هزار شماره برای ارائه سرویس به عوامل امدادی دستگاههای مسئول در امر مدیریت بحران تهران ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه از همان ابتدا خواستار کمک و مساعدت شهرداری تهران در انجام این کار بودیم اما همکاری لازم برای تخصیص فضا برای نصب تجهیزات شبکه انجام نشد، افزود: به ناچار با استفاده از ظرفیت های موجود حوزه ارتباطات و همکاری مخابرات استان تهران پوشش مناسب ارتباطی در شهر تهران ایجاد شده است.

رضایی تصریح کرد: در چند هفته گذشته با محوریت سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، قرارگاه ثارا… و وزارت ارتباطات عملیات تست و بررسی پوشش این شبکه در تهران انجام شد که نتیجه ی بدست آمده پوشش ۹۱درصدی را نشان می دهد.

رییس کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم پوشش ارتباط سطح شهر تهران تا شهریور آماده بهره برداری شود، گفت: در صورت همکاری شهردار تهران برای نصب تجهیزات در مترو و تونل های تهران، پوشش زیر سطحی نیز تا شش ماه آینده تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *