ارایه نشانی و کدپستی دستی حذف شد / منبعد محل اقامت اشخاص آنلاین ثبت می شود

در دومین جلسه کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی مصوب شد تا بجای دریافت کدپستی و نشانی، محل اقامت اشخاص برای دریافت خدمات از دستگاه های اجرایی به صورت الکترونیکی و آنلاین به ثبت برسد.
درحالیکه برای اثبات محل سکونت یا اقامت، دستگاه های اجرایی مبادرت به اخذ مدارکی نظیر قبوض تلفن، آب ،برق و اسناد مالکیت یا اجاره می کردند.
در بسیاری از خدمات نیز مانند، ثبت نام دانش آموزان، پزشک خانواده، ثبت نام کنکور، خدمات مالی و بانکی، خدمات انتظامی محل اقامات شخص مبنای اخذ خدمت است.
بنابراین تمام دستگاه ها اجرایی که در ارایه خدمات خود نیازمند مکان اقامت قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی هستند این اطلاعات را از طریق پایگاه اطلاعات مکان اقامت اشخاص حقیقی(مستقر درسازمان ثبت احوال کشور) و حقوقی(مستقر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) بر بستر مرکز ملی تبادل اطلاعات و بطور سیستمی دریافت می کنند.
بخش ورود اطلاعات و اخذ کدپستی و شرح نشانی مکان اقامت قانونی در کلیه فرم های الکترونیکی دستگاه های اجرایی ذیربط حذف می شود و این مصوبه تنها شامل آن دسته از خدمات و کاربردهایی است که محل اقامت قانونی برای اخذ خدمت برای آن الزامی باشد.
بنابه این گزارش، کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی ۱۳ عضو ثابت و سه عضو مدعو دارد که در این جلسه دو عضو ثابت آن در جلسه غایب بودند.
یازده عضو ثابت حاضر در این جلسه، نمایندگان دستگاه های زیر بودند:
ریاست مجلس شورای اسلامی
ستادکل نیروهای مسلح
نیروی انتظامی
بانک مرکزی
سازمان اداری و استخدامی
هیات مقررات زدایی
وزارت اطلاعات
وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات
سازمان اسناد و املاک کشور
سازمان ثبت احوال
شرکت ملی پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *