تلاش می کنیم اینترنت، نسبت به نرخ های فعلی افزایش پیدا نکند

سجاد بنابی نایب رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره درخواست شرکت‌های ارائه‌ کننده خدمات اینترنت ثابت برای افزایش ۵۰ درصدی بهای خدمات‌شان گفت: در پی این درخواست هم مجموعه رگولاتوری و همچنین شخص وزیر چند شرط برای آن‌ها تعیین، که یکی از آن‌ها افزایش کیفیت خدمات و دیگری تنوع خدمات‌شان بود که بر آن مبنا سازمان تنظیم امکان بررسی درخواست‌شان برای افزایش قیمت را پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: این‌که گفته می‌شود شرکت زیرساخت اینترنت را گران می‌فروشد پس FCP ها ناچارند اینترنت را گران بفروشند حرف غلطی است. قیمت اینترنتی که اپراتورها و FCP ها از زیرساخت خریداری می‌کند چیزی حدود ۸ تا ۱۰ درصد کلیه هزینه‌های آن‌ها است. یعنی اگر همین فردا زیرساخت، اینترنت را با قیمت صفر در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد اپراتورها درنهایت ۱۰ درصد از هزینه‌های‌شان کم می‌شود.
بنابی با بیان اینکه خواسته ما قطعاً در حال حاضر نه ‌تنها گران نشدن قیمت اینترنت بلکه حتی کاهش قیمت‌ها است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، تلاش می‌شود قیمت اینترنت، نسبت به قیمت‌های فعلی افزایش پیدا نکند. برای کاهش قیمت اینترنت شرکت زیرساخت هم برنامه داریم، دلیلش هم این است که در دنیا اینترنت در حال ارزان شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *