برخی با فروش آلبوم های تمبر دختر خود را شوهر می دادند / فقط یک نفر می توانست اصالت تمبرهای قدیمی را تایید کند

صابر شمس قریشی مدیر عامل انجمن تمبر ایران با اشاره به به ارزش و اهمیت تمبر در گذشته گفت: در گذشته مجموعه داری تمبر نوعی سرمایه گذاری محسوب می شد به طوری که برخی از مجموعه داران با فروش آلبوم های تمبر دختر خود را شوهر می دادند یا پسر خود را داماد می کردند اما در حال حاضر جریان اقتصاد در تمبر ضعیف شده است.
وی با انتقاد از عدم استفاده از تمبر برای مرسولات پستی از چند سال گذشته، افزود: از چند سال گذشته در پست ایران از «توکن نقش تمبر» به جای تمبر کاغذی استفاده می شود در صورتی که در اکثر کشورهای دنیا از روش ترکیبی توکن نقش تمبر و تمبر کاغذی استفاده می شود و اتحادیه جهانی پست نیز این کار را برای کشورها الزامی کرده است.
این مجموعه دار قدیمی تمبر، عدم استفاده از تمبر در مرسولات را دلیل نبود بازار مصرف و خرید و فروش آن عنوان کرد وگفت: تمبر بیان کننده تاریخ یک کشور است و جوانان به این حوزه علاقمند هستند اما به دلیل عدم استفاده از تمبر کمتر وارد این حوزه می شوند.
شمس با بیان اینکه توسعه ارتباطات و شبکه های اجتماعی برای جایگاه تمبر مشکلی ایجاد نکرده اند، اظهار کرد: به دلیل کیفیت پایین کاغذ، کیفیت تمبرهای جدیدی که در چند سال گذشته منتشر شده مناسب نیست، در صورتی که تمبرهای منتشر شده در کشورهای همسایه کیفیت بهتری نسبت به این تمبرها دارد.
وی از تشکیل گروه خبره ای از تمبرشناسان برای تایید اصالت تمبرهای قدیمی در انجمن تمبر ایران برای نخستین بار خبر داد و افزود: تاکنون برای اثبات اصالت تمبرهای قدیمی باید این تمبرها برای فرد خبره ای در خارج از کشور ارسال می شد، به همین دلیل انجمن تمبر ایران برای تشکیل گروه خبره ای از تمبرشناسان برای تشخیص اصالت تمبر و تایید آن برای خرید و فروش بین علاقمندان در حال برنامه ریزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *