تعداد مشترکان پهن باند تلفن همراه در کشور از ۷۰ میلیون نفر عبور کرد / ۱۲۰ میلیون گوشی هوشمند در ایران فعال است

وزیر ارتباطات در اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای مشترک المنافع موسوم به RCC در نورالسلطان قزاقستان با بیان اینکه مشترکان پهن باند تلفن همراه در ایران از ۷۰ میلیون نفر عبور کرده است، گفت: امروز تمام شهرهای ما (۱۲۴۲ شهر) و ۷۸ درصد از روستاهای ما هم‌اکنون به شبکه ۴G متصل هستند و بیش از ۱۲۰ میلیون تلفن هوشمند از طریق سه اپراتور تلفن همراه در شبکه فعال هستند.

وی با بیان اینکه دولت با ساخت پنج هزار کیلومتر فیبر نوری در مناطق روستایی، به‌سرعت درحال‌توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور است، افزود: اگرچه به دلیل عدم سرمایه‌گذاری کافی با تاخیر در توسعه FTTH مواجه بوده‌ایم اما با بودجه دولت و جذب سهم بخش خصوصی، اکنون به ۲ میلیون کاربر FTTH رسیده‌ایم و این رکورد قابل‌توجهی در طول یک سال است.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه در حال تهیه مقررات مناسب و بازنگری در قوانین گذشته هستیم تا بازار ایران را برای ورود فناوری ۵G آماده کنیم، تصریح کرد: قدرت واقعی فناوری در پی اجرای گسترده ۵G با استفاده از هوش مصنوعی تحقق خواهد یافت. ما به‌عنوان کشوری که با سخت‌ترین تحریم‌های غیرقانونی اقتصادی مواجه است، نسبت به فجایعی که یک‌جانبه‌گرایی فناورانه می‌تواند برای کل دنیا به وجود آورد، هشدار می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *