نسخه وی او دی ها پیچیده شد / باید به زیرمجموعه صداوسیما بروند

همین حالا که آپارات در تلاش است تا آخر همین هفته نخستین کارگاه آموزشی ولاگ را برگزار کند، خبرگزاری مهر میزگردی را منتشر کرده که غلامرضا موسوی رئیس انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینما در حمله ای یک طرفه به وی او دی ها یا همان پلتفرم های تصویری چون فیلیمو، نماوا، آپارت، آیو، تماشا گفت: این شرکت‌ها بیشتر به منافع شخصی خود فکر کردند و برای اینکه بتوانند تعداد کاربرانشان را زیاد کنند، دست به هر عملی زدند؛ سریال ساختند، فیلم‌های خارجی را به صورت دزدی بارگذاری کردند، سریال‌های خارجی را بدون کپی‌رایت بارگذاری کردند.
وی با تاکید بر اینکه وی وی‌اودی‌ها هیچ‌گونه کنترل منطقی و درستی وجود ندارد، افزود: می‌بینیم برخی از این وی‌اودی‌ها با سیاستگذاران ارشاد ارتباط دارند و گفته می‌شود که از خودِ آن‌ها هستند.
موسوی در تایید صحبت هایش اظهار کرد: چندی پیش یکی از مدیران وزارت ارشاد با من تماس گرفته بود و درباره مباحثی که من پیرامون وی‌اودی‌ها مطرح می‌کردم، به شوخی پرسید «تو بالاخره با تلویزیون هستی یا با ارشاد؟».
رییس انجمن تهیه کنندگان مستقل سینما با پیچیدن نسخه ای به اصطلاح شفابخش تصریح کرد: فکر می‌کنم بهترین شکل قضیه در این شرایط انحصاری همین است که زیر چتر تلویزیون بروند چون آنجا هم یک مکان انحصاری است و حداقل اینطوری با هم کنار می‌آیند و مهم نیست اگر از بین می‌روند. مگر آن‌ها به این فکر هستند که سینمای ایران از بین نرود؟
این فعال حوزه سینما در پاسخ به این سوال که چگونه می‌شود این انحصاری را که به‌وجود آمده است، از بین برد، اظهار کرد: تنها راهش همین است که زیر چتر جایی برود که خودش انحصاری باشد.
موسوی در پایان تاکید کرد: من و همکارانم تا جایی که بتوانیم اجازه نمی‌دهیم که اینها با انحصار هر بلایی را که می‌خواهند بر سر سینمای ایران دربیاورند. پول این وی‌اودی‌ها به گونه‌ای به سینما لطمه زده است و انحصارشان به شکلی دیگر ضربه زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *